понеділок, 28 вересня 2020 р.

 Міжнародний день людей, які втратили слух 

    Чи знаєте Ви, що люди в усьому світі втрачають слух, у більшості випадків навіть не усвідомлюючи цього... Насправді, порушення слуху - це дуже поширена проблема. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я в світі налічується понад 466 млн. людей з порушенням слуху, з них приблизно 6 мільйонів в Україні, та їх кількість неухильно зростає! 

    Щорічно Всесвітня Організація Здоров'я відзначає Міжнародний День глухих у останню неділю вересня з метою привернення уваги до людей з проблемами слуху. Втрата слуху може бути не лише у людей похилого віку, порушення слуху може бути як вродженим – приблизно у 3 із 1 000 новонароджених, так і набутим, тобто, генетично зумовленим, внаслідок перенесених захворювань, травм, лікування токсичними препаратами, впливу дуже гучних звуків тощо. Бережіть слух, адже це запорука гармонійного розвитку особистості. Стан слуху має вирішальний вплив на мовленнєве і психічне становлення дитини. За його відсутності дитина самостійно, без спеціального впливу зовні не може оволодіти словесним мовленням. Крім того, дитина не може контролювати вимову різних звуків. Відсутність або недостатній розвиток мовлення ведуть до порушень у розвитку інших пізнавальних процесів, насамперед словесно-логічного мислення та словесної пам’яті. 

На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, останнім часом все більше і більше цікавить вчених, - мова погляду й жестів. 

Жестова мова – це спосіб спілкування людей, які не чують. Часто і ми підсвідомо показуємо багато жестів, які позначають ціле слово, наприклад, їсти, перетелефонуй. 
Жестова мова — це вид спеціального письма, який дає змогу позначати цілі слова, а також літери алфавіту певними жестами. 
Жестову мову для обміну інформацією використовують як люди з вадами голосових зв'язок та слуху, так і люди без таких вад. 
Украї́нська же́стова мо́ва — природна візуально-жестова мовна система з власною лексико-граматичною структурою, що сформувалась еволюційним шляхом і використовується як єдиний або один з основних засобів спілкування жестомовних осіб, які постійно проживають або впродовж тривалого часу проживали на території України.
Розрізняють: 
а) жестова мова для людей без вад органів мовлення (наприклад, в австралійських племенах вдови після смерті чоловіків рік розмовляють лише жестовою мовою); 
б) жестова мова для людей з вадами органів мовлення — глухих чи слабкочуючих (таких людей за наявними даними від 0,4 до 1,5 %). 
Жестова мова за своїми можливостями не поступається звуковим мовам, хоча соціально має нижчий статус
    Не вірте в той міф, що глухі замкнуті й нетовариські. Десятки чудових особистостей були глухими. П’єр де Ронсар - поет епохи Відродження, якого називали «принцом французьких поетів», був прекрасним фехтувальником і танцівником. В історію ввійшла його чудова фраза «З поганим слухом у палаці робити нічого». Гюго - автор «Собору Паризької Богоматері». Бетховен - видатний композитор. Антоніо Станьолі - один з італійських художників. Ясен - французький скульптор. Жан Жак Руссо - письменник.

    З метою привернення уваги до людей, які втратили слух на методичному об'єднанні асистентів вчителів 25.09.2020 були використані вправи  "Покажи без слів" та водночас ці вправи сприяли зняттю емоційного напруження. 





Немає коментарів:

Дописати коментар