Ласкаво запрошуємо!!!!!Цей блог створено для всіх кому потрібна інформація і обмін досвідом навчання дітей з особливими освітніми потребами, хто переймається розвитком дітей, для надання професійної допомоги батькам, які мають бажання і змогу розвивати своїх дітей!!! Тож надіємось, що він буде цікавим і корисним для всіх небайдужих людей! Адже педагоги - це невипадкові люди, а особливі педагоги поготів!!!!
пʼятниця, 23 травня 2025 р.
#Нарада_директорів_закладів_освіти_22_05_2025
Про стан організації педагогічного патронажу дітям з ООП. За довідками закладів освіти на квітень 2025 року.
#КППС_23_05_25_Плугатарський_ЗЗСО_7_клас
23 травня 2025 року фахівець інклюзивно – ресурсного центру (вчитель – логопед) Марина ТУРКО взяла участь у засіданні команди психолого – педагогічного супроводу дитини з ООП Плугатарського ЗЗСО І – ІІІ ступенів.
#КППС_23_05_25_Плугатарський_ЗЗСО_середня_ланка
23 травня 2025 року фахівець інклюзивно – ресурсного центру (вчитель – логопед) Марина ТУРКО взяла участь у засіданні команди психолого – педагогічного супроводу дитини з ООП Плугатарського ЗЗСО І – ІІІ ступенів.
#КППС_23_05_25_Плугатарський_ЗЗСО_1_клас
23 травня 2025 року фахівець інклюзивно – ресурсного центру (вчитель – логопед) Марина ТУРКО взяла участь у онлайн засіданні команди психолого – педагогічного супроводу дітей з ООП Плугатарського ЗЗСО І – ІІІ ступенів (1 клас початкової ланки, 2 дітей з ООП).
#КППС_23_05_25_Плугатарський_ЗЗСО_2_клас
23 травня 2025 року фахівець інклюзивно – ресурсного центру (вчитель – логопед) Марина ТУРКО взяла участь у онлайн засіданні команди психолого – педагогічного супроводу дитини з ООП Плугатарського ЗЗСО І – ІІІ ступенів (2 клас початкової ланки).
#КППС_Талалаївський_ЗДО_22_05_2025
22 травня 2025 року відбулося підсумкове засідання команди психолого-педагогічного супроводу Талалаївського ЗДО за участю фахівця інклюзивно-ресурсного центру Інни Марченко. Проаналізували виконання ІПР, обговорили результати корекційно-розвиткових занять, оцінили динаміку розвитку, сильні сторони та рівень соціалізації особи з ООП. Зазнали, що цілей ІПР досягнуто, динаміку розвитку особи з ООП вважати позитивною.
Батьку, фахівцем ІРЦ надані рекомендації, що при переході до наступної ланки освіти освітні труднощі не змінилися, лише змінився рівень підтримки, що передбачає асистента дитини, щоб забезпечити кращу підтримку особі у повсякденному житті. Асистент дитини (соціальний працівник) може допомагати з самообслуговуванням, забезпечувати безпеку особі з ООП тощо.
#КППС_Талалаївський_ЗДО_21_05_2025
21.05.2025 року відбулося підсумкове засідання команди психолого-педагогічного супроводу Талалаївського ЗДО із залученим фахівцем інклюзивно-ресурсного центру Інною Марченко та фахівцем інклюзивно-ресурсного центру (практичним психологом) Ніною Луценко. Під час зустрічі були обговорені актуальні питання; результати ІПР, корекційно-розвиткових занять, навчальних та поведінкових особливостей, рівень сформованості соціальних, комунікативних навичок дитини з ООП. Учасники засідання обмінювалися результатами та інформацією про сильні та слабкі сторони розвитку дитини з ООП, зазначили основні напрямки подальшої діяльності команди, спрямовані на забезпечення ефективної підтримки та розвитку дитини з ООП в інклюзивному освітньому середовищі. Батьки, як активні учасники освітнього процесу, поділилися своїми спостереженнями та побажаннями. Фахівці ІРЦ надали рекомендації щодо змін ІПР, та про Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, яка здобуває дошкільну освіту.
#Підвищення_професійної_компетентності_20_05_25
ІВЕНТ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ТА ФАХІВЦІВ ІРЦ
20.05.2025 директор ІРЦ КУ "ІРЦ" Талалаївської селищної ради Оксана МОВЧАН у ролі спікера виступила на обласному вебінарі у форматі практичного івенту для директорів та фахівців ІРЦ з проблеми «Робота на порталі «Україна. Інклюзія» - всі рівні доступу». Тема виступу -"Робота директора ІРЦ на порталі «Україна.Інклюзія»".
Оксана МОВЧАН надала покрокову інструкцію щодо роботи директора ІРЦ з функцією АДМІНІСТРАТОР. Дуже цінно, що після виступу в особисті зверталися колеги, які дякували за інформацію та просили координування їхніх дій.
А сама програма івенту включала:
1.Розвиток академічних навичок, шляхом використання сенсорної інтеграції на заняттях з лікувальної фізкультури для дітей з особливими освітніми потребами.
2.Робота директора ІРЦ на порталі «Україна.Інклюзія».
3.Робота фахівця ІРЦ в автоматизованій системі: від створення заяви на проведення КО до формування Висновку.
4.Створення ІПР на порталі «Україна.Інклюзія».
5.Функції користувача з правами адміністратора обласного рівня.
6.Круглий стіл: обговорення актуальних питань.
До засідання доєдналися фахівці ІРЦ Інна МАРЧЕНКО, Ніна ЛУЦЕНКО, Марина ТУРКО.
Дякуємо модераторам вебінару (Ресурсному центру підтримки інклюзивної освіти при Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, в особі завідувача Наталії Кравченко та методистам Ніні Пименовій, Оксані Шаркевич) та колегам (Людмилі Баклажко, Ірині Савченко) за організацію, підготовку, актуальність та змістовність зустрічі. Всім успіхів та мирного неба!
середа, 21 травня 2025 р.
#тиждень_безбарєрності_21_05_2025
Вільний
доступ — це шлях до незалежності та самостійності.
21 травня 2025 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний
центр» Талалаївської селищної ради проведено спільне практичне заняття «Коли
середовище зручне – відкривається весь світ» з фахівцями відділення підтримки
сімей у складних життєвих обставинах КУ « Центр надання соціальних послуг
Талалаївської селищної ради» Тетяною ЛІЩЕНКО, Олесею ШИМЧЕНКО та фахівцями ІРЦ
Ніною ЛУЦЕНКО, Інною МАРЧЕНКО, Мариною ТУРКО, директором ІРЦ Оксаною МОВЧАН.
Метою заходу було сприяння у формуванні в українському суспільстві культури
безбар’єрності через підвищення обізнаності, мотивацію до змін та популяризацію
позитивних прикладів рівності можливостей для всіх суспільних груп.
вівторок, 20 травня 2025 р.
#Тиждень_безбар_єрності
Чи знали ви, що безбар’єрність — це не тільки про пандуси й ліфти?
Безбар’єрність — це про ставлення. Це коли дитину з інвалідністю не просто пускають до школи, а раді бачити. Це коли дитина з порушенням мовлення може висловити думку і її не перебивають. Це коли вчитель розуміє, що не всі учні однакові — і це нормально.
понеділок, 12 травня 2025 р.
#Методична_робота_Вебінар_РАС_12_05_25
"Якщо ти хочеш змін у майбутньому - стань цією зміною в сьогоденні". М. Ганді
12 травня 2025 року фахівцями ІРЦ та директором ІРЦ було проведено онлайн захід, де розглянули питання:
«Агресивна поведінка і розлад спектру аутизму» - Луценко Ніна
«Про розвиток мовлення та соціальних навичок при РАС» - Марченко Інна
«Альтернативна комунікація» - Марина Турко
До заходу приєдналися: Придворна Я.С., Шевченко Н.О., Муха С.В., Погребняк І.С., Білан О.П., Ілляшенко В.І., Мовчан В.В., Покришко Р.В., Лобода І.М., Чейпеш Т.М., Бабій А.В., Дмитрюк С.А., Данилейко О., Загурська С.А., Тарасенко Ю.Ю., Павлиш Л.М., Малій Т.А., Зайкова Ж.О..
Дякуємо ЗСУ за можливість проводити такі заходи! Дякуємо колегам за участь!
понеділок, 21 квітня 2025 р.
#Саморозвиток_09_04_25_Травма