понеділок, 31 березня 2025 р.

#27_03_25Науково_доказові_методи_психотерапії_ПТСР"

Тренінговий проєкт «Професійний розвиток у сфері ментального здоров’я: знання, досвід, практика»

Проєкт впроваджується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» - ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Вебінар: "Науково-доказі методи психотерапії ПТСР"
На вебінарі професор Мюллер розповів про сучасні доказові методи лікування ПТСР та обговорить підходи, що застосовуються у клінічній практиці.
до вебінару доєдналася директор інклюзивно-ресурсного центру Оксана МОВЧАН.


#Курс_Інклюзивна_гуманітарна_допомога_Ознайомлюйтесь

 Фонд Східна Європа в межах програми «Разом заради підтримки» розробив онлайн-курс «Інклюзивна гуманітарна допомога»

(https://surl.li/umganw).

У курсі можна ознайомитися з базовими принципами інклюзії, порадами експертів щодо пошуку ресурсів і партнерів для поліпшення доступності, а також ефективними методами навчання команди.

Протягом дев’яти лекцій слухачі та слухачки дізнаються, як: -підвищити обізнаність та професійність у сфері інклюзії організаціям, які впроваджують гуманітарні програми; -створювати безбар’єрні простори; -краще розумітися на потребах людей із інвалідністю; -зробити інклюзію однією із цінностей організації. Просимо довести зазначену інформацію про курс до відома працівників закладів освіти, який уже доступний на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!» https://zrozumilo.in.ua/. Він безоплатний і доступний 24/7.



пʼятниця, 28 березня 2025 р.

#Обласний_вебінар_для_фахівців_ІРЦ_реабілітологи_26_03_25


 Про засідання педагогічного клубу для фахівців ІРЦ на сайті ЧІППО



#Саморозвиток_Сертифікати


 

#Саморозвиток_Як_тіло_реагує_на_стрес_24_03_25_Як_зберегти_ментальну_стійкість_під_час_війни_26_03_25_фахівець_ІРЦ_Інна_МАРЧЕНКО

 

Фахівець ІРЦ (вчитель-реабілітолог, вчитель-логопед) Інна МАРЧЕНКО  взяла участь у вебінарах 24.03.2025р.  «Як тіло реагує на стрес», 26.03.2025р. «Як зберегти ментальну стійкість під час війни»  організованого ГО Дівчата.



четвер, 27 березня 2025 р.

#Яскраві_моменти_весняного_івенту_інклюзивних_закладів_Презентація

 



#Весняний_івент_інклюзивних_закладів_Талалаївської_ТГ_25_03_25

В рамках методичного об’єднання асистентів вчителів (вихователів) та педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами закладів освіти Талалаївської ТГ «Весняний івент інклюзивних закладів», директор інклюзивно-ресурсного, Оксана МОВЧАН провела тренінг «Дієва команда», де учасники змогли проаналізувати та пропрацювати командні навички, зрозуміти свій функціонал та роль кожного учасника освітнього процесу в умовах інклюзії, розкрити свої потенційні особистісні можливості, сформувати гармонійну команду, позитивну самооцінку й усвідомлення унікальності особистості кожної людини, унікальність сприйняття інформації.

Дякуємо командам закладів освіти з інклюзивним навчанням за активну участь у весняному івенті інклюзивних закладів, за вашу енергію, щирість,  відкритість до співпраці. Ви креативні і резильєнтні! Живе спілкування генерує багато ідей! Ви неймовірні!Надіємося, що це перезавантаження принесе у ваші команди невичерпну енергію. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення таких заходів!
















середа, 26 березня 2025 р.

#Саморозвиток_обласний_вебінар_26_03_25_Сучасні_підходи_в_корекційно_розвитковій_роботі_фахівця_вчителя_реабілітолога_ІРЦ

26.03.2025 директор ІРЦ Оксана МОВЧАН та фахівець ІРЦ (вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог) Інна МАРЧЕНКО взяли участь у вебінарі організованого ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського для фахівців ІРЦ: «Сучасні підходи в корекційно-розвитковій роботі фахівця (вчителя-реабілітолога) інклюзивно-ресурсного центру».

Методист РЦПІО Ніна ПИМЕНОВА, висвітлила питання кваліфікації вчителя-реабілітолога.
Фахівці ІРЦ (вчителі-реабілітологи)  "ІРЦ" Городнянської міської ради Олена ТРУХАН та "ІРЦ" Новобілоуської сільської ради поділилися практьичним досвідом роботи з дітьми з ООП в умовах ІРЦ.
Методист РЦПІО Оксана ШАРКЕВИЧ, проаналізувала та надала практичні рекомендації щодо оцінки фізичного розвитку дітей з ООП в умовах ІРЦ.
Чудово переймати досвід від пратикуючих фахівців, які щедро ділилися своїми напрацюваннями.
Дякуємо колегам та організаторам!




#Вдосконалення_25_03_25Розкриття потенціалу через інклюзивну освіту у дітей з ООП в умовах воєнного стану


«Розкриття потенціалу через інклюзивну освіту у дітей з ООП в умовах воєнного стану».

Під час роботи методичного об’єднання асистентів вчителів (вихователів) та педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП) закладів освіти Талалаївської ТГ «Весняний івент інклюзивних закладів» 25 березня 2025 року на базі Талалаївського ліцею 41 педагогічний працівник (Талалаївський ліцей, Плугатарський ЗЗСО, Харківський ЗЗСО, Березівський ЗЗСО, Липівський ЗЗСО, Талалаївський ЗДО "Сонечко", педагогічні працівники ІРЦ) доєднався до до обласного вебінару з проблеми «Розкриття потенціалу через інклюзивну освіту у дітей з ООП в умовах воєнного стану».


Проректорка ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Ірина ЛИСЕНКО висвітлила питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників та наголосила на важливості професійного розвитку і прагнення навчатися продовж життя.

Спікер інформаційної трибуни Марина БУРКОВСЬКА, методистка відділу інклюзивного навчання та закладів освіти інтернатного типу ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, говорила про важливість створення сприятливого середовища в закладі освіти.

Методистка цього ж відділу Марія СОЛОДОВНИК, звертала увагу слухачів на важливість індивідуального підходу до розвитку потенціалу дітей з особливими освітніми потребами та ділилась ключовими аспектами індивідуалізації освітнього процесу в закладі освіти.

Рекомендаціями щодо роботи онлайн сервісів, що можна використовувати для створення дидактичних матеріалів, щоб активізувати сприйняття учнями матеріалу, поділився Андрій СУК, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.
Тамара МАЗУР, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, ділилась нетрадиційними (іноваційними) методами психологічної допомоги дітям із особливими освітніми потребами з урахуванням впливу військового стану на розвиток учнів.

Дякуємо!





#Саморозвиток_26_03_25_ Формування_інклюзивної_культури_у закладі_освіти

Директор ІРЦ Оксана МОВЧАН та фахівці ІРЦ (вчитель – логопед) Марина ТУРКО та (вчитель – логопед, вчитель – реабілітолог) Інна МАРЧЕНКО 26.03.2025 доєдналися до    шістнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» в режимі онлайн, зокрема у секції науково-практичної конференції «Формування інклюзивної культури в закладі освіти».


Питання, що обговорювалися: інклюзивна культура в закладі освіти; організація інклюзивного навчання; мова інклюзії у формуванні толерантного середовища; підтримка професійного розвитку педагогів; розвиток обдарованості здобувачів освіти.






понеділок, 24 березня 2025 р.

#Турбота_про_себе_та_оточуючих_важлива

24 березня 2025року до Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу до КУ «ІРЦ» Талалаївської селищної ради завітала фахівець Варвинського відділення ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Моренець В.Ф. З метою інформаційно-просвітницької роботи щодо запобігання та підвищення обізнаності серед людей про це захворювання. Фахівець наголосила про важливість своєчасного звернення за медичною допомогою та проходження щорічних профілактичних обстежень.



 

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

#Саморозвиток_"WORK_AND_LIFE_БАЛАНС_ТА_ПОШУК_РЕСУРСУ"_21_03_2025_фахівці_ІРЦ_Марина_ТУРКО_Інна_МАРЧЕНКО

Фахівці ІРЦ (вчитель – логопед) Марина ТУРКО та (вчитель – логопед, вчитель – реабілітолог) Інна МАРЧЕНКО 21.03.2025 доєдналися до вебінару «WORK AND LIFE БАЛАНС ТА ПОШУК РЕСУРСУ» організованого ГО Дівчата.

Балансуймо з користю для себе.





#Шкарпетуйся_акція_ЗДО_Сонечко_21_03_25


#Lots_of_Socks
#Шкарпетуйся
#акція_21_03_25


21 березня 2025р. була проведена акція до дня «Кольорової шкарпетки» на базі Талалаївського ЗДО. Мета акції підтримка людей з синдромом Дауна. Щоб привернути увагу та відчути себе іншими, учасники заходу одягли непарні, кольорові шкарпетки, які вказують на особливості кожної людини. Для дітей було підготовлено декілька вправ, щоб діти вміли взаємодіяти, сприймати себе і інших, транслювати власні бажання, об’єднуватися, обирати різні інструменти взаємодії, не зважаючи на особливості кожного.


Формуємо гармонійну особистість разом.

Директор ІРЦ Оксана МОВЧАН, фахівець ІРЦ Інна МАРЧЕНКО.














#Шкарпетуйся_акція_21_03_25

#Lots_of_Socks


Всесвітній день людей із синдромом Дауна відзначається 21 березня. Цього дня по всьому світу організовуються заходи та події, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, адвокації захисту прав, включення в суспільство та благополуччя людей із синдромом Дауна.
В цей день одягають кольорові шкарпетки, краватки, навіть зайві, щоб відчути себе іншим. щоб зрозуміти, як це жити не такими, як всі, під часто не надто приязними поглядами інших.

Це ще один прояв толерантності, який дуже необхідний нашому суспільству!

До акції доєдналися працівники ІРЦ, діти та вихователі різновікової групи Талалаївського ЗДО "Сонечко", учні та класний керівник  9 А класу Талалаївського ліцею, педагогічні працівники та учні Плугатарського ЗЗСО. 
#Ми у різних шкарпетках? А в яких сьогодні ви? Вислови свою підтримку.